Realizace sítí LAN

16.3.2014 Od admin

Základem každého dobře fungujícího IT systému je správně naddimenzovaná a kvalitně provedená síťová infrastruktura. Při vlastním návrhu počítačové sítě je vhodné brát zřetel nejen na současné požadavky na kapacitu a propustnost sítě, ale i na její budoucí rozšíření. Vhodně navrženou strukturou sítě je možné dosáhnout nemalých úspor při budoucím rozšiřováním IT systémů.

Návrh firemní sítě

Našim zákazníkům nabízíme vytvoření návrhu počítačové sítě pomocí metalické strukturované kabeláže CAT5e či CAT6. Po této kabeláži je možné přenášet data rychlostí až 1Gbit/s. Páteř sítě je poté na přání zákazníka navržena buď pomocí metalických nebo optických spojů. Řešíme dimenzování aktivních prvků, jako jsou switche a routery tak, aby dostatečnou rezervou splňovaly požadavky zákazníka na datovou propustnost.

Nezapomínáme ani na návrh hot-spotů pro bezdrátové připojení mobilních zařízení jako jsou notebooky, telefony či tablety do počítačové sítě. Bezdrátové připojení nabízíme v pásmu 2.4 či 5,4GHz. Součástí návrhu je i řešení serverovny či datového centra, kde dimenzujeme umístění a kapacitu rozvaděčů a připojení do ostatních sítí.

Návrh firemní sítě probíhá formou dialogu, kdy zákazníkovi předkládáme svá řešení a společně se dostáváme k finálnímu návrhu.

Realizace

Společnost  provádí i vlastní realizaci firemní sítě a to dle připraveného návrhu. Provádíme veškeré práce od pokládky kabeláže, osazení zásuvek a patch panelů, montáže a kompletaci rozvaděče po zapojení a konfiguraci aktivních prvků. Zákazníkovi předáváme síť jako celek. Veškeré datové rozvody jsou přeměřeny a na vybudovanou síť je poskytnuta záruka.